Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.582 тестирања, а регистрирани ...
сите 150 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 74 ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа ...
| | веќе видена

-Утрово во 07.45 часот во СВР Штип било пријавено дека на автопатот Миладиновци- Штип, кај клучка Крупиште, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 13 | | | веќе видена

Три образовни институции од Делчево добија средства од Министерството за образование и наука за реализација на инфраструктурни проекти кои ќе овозможат подобри ...
| | веќе видена

Во Гевгелија и Демир Капија денеска се измерени 43 степени, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во Скопје, Струмица и Штип е измерена температура од ...
сите 11 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска и британската амбасадорка Рејчел Галовеј денеска потпишаа меморандум за разбирање во областа на одбраната, кој ...
сите 9 | | | веќе видена

Коалицијата со ДУИ за локалните избори е многу флексибилна и е стопроцентно заокружена за целата наша земја, со цел да води грижа и внимание и за помалку ...
сите 8 | | | веќе видена

Втор ден по ред воздухот во Велес е со високи концентрации на ПМ 10 честички и јаглен моноксид. Ваквата состојба е откако во вторникот попладне се запали ...
| | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Ј.П Македонија пат известува дека почнувајќи од 23.07.2021 (петок), во наредните три ...
сите 4 | | | веќе видена

На 31 Јули