Состојбата и напредокот во процесот на европската интеграција, користењето и имплементацијата на фондовите на ЕУ и статусот на реализација на приоритетите за ...
сите 14 | | | веќе видена

Во текот на минатите две седмици се откриени повеќе обиди за криумчарење на разна стока, при што привремено се задржани резервни делови за трактори и камиони, ...
сите 4 | | | веќе видена

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.ЗИМСКА ОПРЕМА: Од 15-ти ноември на сила стапи законската обврска за задолжително ...
сите 2 | | | веќе видена

На Универзитетот на Југоисточна Европа“ студентите ги споделија своите ставови и мислења за студентското организирање и студентските парламенти на третите ...
сите 6 | | | веќе видена

Случајот со седумгодишната Валерија од Штип и барањето донации за помош од самите родители за нејзино лекување во странство, покажува до кој степен е изгубена ...
сите 6 | | | веќе видена

Дамата со камелии / The Lady of the Camellias - G. Verdi

Џузепе Верди ДАМАТА СО КАМЕЛИИ Диригент: Бисера Чадловска Кореограф: Василиј Медведев (Русија) Либрето: Јана Темиз Сценограф, костимограф и дизајн на светло: ...

Меморија - 18 ноември 2017 - Метрополис Арена

По 35 години од своето постоење и 25 години од последниот концерт, Меморија повторно заедно и во полн состав. Со ново искуство и знаење ве повикуваме на ...
 • Метрополис арена, Skopje
 • 20:00:00 , 18 Ное, 2017 до 23:59:00 , 18 Ное, 2017
 • купете билети овде
 • VIS Memorija
 • 956 доаѓаат, 1292 можеби
 • Игор Џамбазов и Гуру Харе

  Легендарен настап на Игор Џамбазов и Гуру Харе во КОЛЕКТИВ на 18-ти ( Мовембри ) Сабота. Целта е да уживате до степен на лудило и да се опуштите со 10 врсти ...
 • Колектив / Kolektiv, Skopje
 • 21:00:00 , 18 Ное, 2017 до 01:00:00 , 19 Ное, 2017
 • Pivnica Star Grad / Пивница Стар Град
 • 356 доаѓаат, 1494 можеби
 • Ослободување на Скопје (и Водно)

  Овој ноември, покрај редовното искачување на Водно посветено на ослободувањето на Скопје (19.11), ќе го одбележиме и ослободувањето на Водно од автомобили ...
 • Водно
 • 09:00:00 , 19 Ное, 2017 до 14:00:00 , 26 Ное, 2017
 • Прв до врв
 • 419 доаѓаат, 1331 можеби
 • Животот е прекрасен 21 и 22.11 во 20:00

  „Ова не е претстава за самоубиството, не е пиеса за смртта, туки за еден човек кој повторно го открива животот, открива колку животот е прекрасен. Еден човек ...
 • Македонски народен театар, Skopje
 • 20:00:00 , 21 Ное, 2017 до 23:59:59 , 21 Ное, 2017
 • Македонски народен театар
 • 231 доаѓаат, 1528 можеби
 • Skopje Design Week 2017

  Како и секоја година, така и оваа, сo огромна радост ви го претставуваме новото издание на Неделата на дизајн во Скопје! Ве покануваме на креативно, 5-дневно, ...
 • Public Room, Skopje
 • 20:00:00 , 22 Ное, 2017 до 00:00:00 , 26 Ное, 2017
 • Skopje Design Week
 • 606 доаѓаат, 1835 можеби
 • Травијата / La Traviata - Giuseppe Verdi

  Џузепе Верди ТРАВИЈАТА Диригент: Бисера Чадловска Режисер: Верена Штојбер (Германија) Сценограф и костимограф: Софија Шнајдер (Германија) Кореограф: Саша ...


  На 17 Ноември