Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 22 часа

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.582 тестирања, а регистрирани се ...
сите 150 | | | веќе видена

Втор ден по ред воздухот во Велес е со високи концентрации на ПМ 10 честички и јаглен моноксид. Ваквата состојба е откако во вторникот попладне се запали ...
| | веќе видена

Охрид/Скопје, 28. јули 2021 (ИНПРЕС) – Одобрени средства за модернизација и проширување на терминал на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“. Како што ...
сите 10 | | | веќе видена