Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 23 часа

ЛУЃЕТО КОИ СЕ ВО СТРАНСТВО МОЖЕ ДА СЕ САМОПОПИШАТ Од понеделник почнува првата фаза на пописот. Ќе се попишуваaт иселениците, вработените во ДКП, затворениците ...
сите 11 | | | веќе видена

Во повеќе градови синоќа инспекторите на Пазарниот инспекторат затвориле повеќе угостителски локали заради прекорачување на работното време, како и поради не ...
сите 2 | | | веќе видена

Брегалница утре со пресметката од 14 часот против Победа на Градскиот стадион во Штип го стартува пролетниот пат кон реализацијата на своите цели и амбиции – ...
| | веќе видена

Со чистење на дивите депонии во околината на Велес лани биле собрани 1.251 кубен метар отпад. Локалната власт во повеќе наврати ги чистела приодите кон градот ...
| | веќе видена