Организацијата на работодавачи, предводена од претседателот Ангел Димитров, повика што е можно побргу да се формира Влада заради носење на нов сет антикризни ...
сите 17 | | | веќе видена

На патот Радовиш-Штип пред два дена беа откриени 94 мигранти во камион, во истиот регион неодамна во еден ден беа откриени 95 мигранти, а речиси секојдневно ...
| | веќе видена