Охридска банка Сосиете Женерал неодамна го започна својот караван на средби со малите и средни претпријатија низ земјата. Целта на овој караван е непосредна ...
сите 2 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, оствари средба со новоименуваниот директор на канцеларијата на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) во ...
сите 10 | | | веќе видена

Државниот инспекторат за земјоделство спроведе контроли на компаниите коишто вршат откуп и преработка на пченица од реколтата 2019-та. Инспекторите од ДИЗ ...
сите 7 | | | веќе видена

Половина од патот Кичево – Охрид ќе биде готов за неполна година. Недостиг на финансиски средства е главна причина за застојот на изградбата на патот Кичево – ...
сите 9 | | | веќе видена

Вкупниот извоз од компаниите кои работат во слободните економски зони во првата половина достигна 1,4 милијарди евра, што е раст од 18,67% во споредба со ...
| | веќе видена