На 23.02.2021 во 12.30 часот на ул.„Плачковица” во Радовиш, патничко возило „бмв”, со австриски национални ознаки, управувано од А.К.(38) од Радовиш удрило во ...
сите 5 | | | веќе видена

Македонската полиција спроведе акциска контрола на возачи во Тетово, Штип, Струмица и Велес, при што се констатирани еден куп прекршоци поради неприлагодена ...
сите 6 | | | веќе видена

Во повеќе градови синоќа инспекторите на Пазарниот инспекторат затвориле повеќе угостителски локали заради прекорачување на работното време, како и поради не ...
сите 2 | | | веќе видена

Предлогот за притвор на Сашо Мијалков стигна во Судот во неделата во 15 часот, а одлуката е изготвена во 18:30 часот. Тоа се сè на се три и пол часа, така што ...
сите 14 | | | веќе видена

Вчера (23.02.2021) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи ...
сите 4 | | | веќе видена