Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
сите 35 | | | веќе видена

Обележјето на учесничката во НОБ се наоѓа во истоименото училиште во скопски Карпош. И додека тема број 1 во јавноста, особено по потпишувањето на Договорите ...
сите 2 | | | веќе видена