На 21.11.2022 во 22.30 часот на експресниот пат Штип-Скопје, кај населбата „Три чешми“ во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги привеле С.В.(38) и ...
сите 7 | | | прочитана: 5881 | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против К.М.(52) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во ...
| | прочитана: 630 | веќе видена