Податоците на Регулатората комисија за домување (РКД) покажуваат дека вкупно 7 115  станбени згради се управувани од управител или заедница на сопственици, а ...
сите 5 | | | веќе видена

Регионалната телевизија М-нет објави видео снимка од автомобил кој удира дете на пешачки премин и веднаш бега. „Несовесен возач со возило удира дете во близина ...
сите 5 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против А.Г., на 41 година од Виница, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неовластено производство и ...
сите 17 | | | веќе видена

Утре на 27 јули по стар стил, односно на 9 август според новиот календар, се празнува споменот на св. Климент Охридски кој е упокоен на овој ден 916 година, а ...
| | веќе видена

На 7 август 1987 година почина генерал Михаило Апостолски. Беше командант на Народноослободителната војска и партизанските одреди на Македонија, член на ...
сите 2 | | | веќе видена

Актуелниот капитен на штипска Брегалница и поранешен македонски репрезентативец, Даниел Мојсов се најде во најдобриот тим во историјата на новосадска ...
| | веќе видена

Ајварот годинава ќе биде луксуз. Метар кубен дрва се продава за 4 500 денари, зејтинот скокна на 150 до 170 денари, а неизвесна е и цената на ајварската ...
сите 21 | | | веќе видена

Љубителите на фудбалот во Велес можат да здивнат. Иако многумина ја предвидуваа црната судбината на нивниот миленик Борец, како и онаа на Ренова, многу работи ...
| | веќе видена

На 9 Август