Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ зборуваше за целата ситуациија во државата поврзана со КОВИД-19 и ...
сите 4 | | | веќе видена

Конзорциумот на домашни и странски инвеститори „Интернешнал фреш фуд“ денеска во Гиновци го означи почетокот на својата инвестиција која во следните пет години ...
сите 14 | | | веќе видена

Според неофицијалните податоци, откако во петокот до пред 21 часот не е објавен сѐ уште пресекот на дневно ниво, во изминатите 24 часа се регистрирани 1.273 ...
| | веќе видена

Бугарија е наш сосед, членка на Европската унија и треба да биде наш пријател и поддржувач за влезот во ЕУ, а не да става вето и блокада на преговорите и да го ...
| | веќе видена

Мицкоски стои на страната на вирусот и нанесува штета со црната кампања против здравствениот систем, соопштува денеска владејачкиот СДСМ, во врска со борбата ...
сите 9 | | | веќе видена

Поради здравствени проблеми кај неколку наставници во ОУ „Ванчо Прќе“ во Штип, ученици од шест паралелки од прво и трето одделение со повеќе од 100 ученици кои ...
| | веќе видена

Алијансата за Албанците реагира дека Владата од 120,6 милиони денари наменети за 15 капитални проекти во општините, не одобрла ниту еден проект за општините ...
сите 48 | | | веќе видена

„Раст на Гарантираната минимална помош за 300 % , раст на минималната и просечната плата, стабилизација на пензискиот систем, воведување на социјалната ...
| | веќе видена

Министерството за здравство информира дека од вчера започна тестирањето со брзи антигенски тестови во Општите болници во Кочани и Кавадарци, Здравствените ...
сите 19 | | | веќе видена

next