И по 16 дена не е пуштен во сообраќај патничкиот воз од и за Кочани. Откако на 22 јули утрото, патничкиот воз излета близу железничката станица Јане Сандански, ...
сите 2 | | | веќе видена

Клиничката болница во Штип го стави во употреба новиот респиратор, кој ќе биде во Одделението за анестезиологија, а ќе наменува за сите пациенти кои ќе имаат ...
сите 3 | | | веќе видена

Овој текст е дел од серијалот „ ФИТР грантови ” во кои што ги контактиравме фирмите кои имаат ИТ решенија на последнитe повици за грантови на ФИТР. Идејата зад ...
| | веќе видена

Компанијата Mozzart Bet изминатиов период континуирано организира хуманитарни акции во кои обезбедува свежо овошје за медицинскиот персонал во повеќе болници ...
| | веќе видена

Две втори и едно трето место во различни категории освоија млади пијанисти од музичкото училиште „Сергеј Михајлов“ од Штип на интернационалниот музички ...
| | веќе видена

Меѓу стотиците нови документи кои се однесуваат на Ѓорче Петров, во Истанбул своевремено беше откриено и едно писмо од април 1903 година кое сведочи за пат на ...
| | веќе видена