СДСМ И ДУИ ГИ ДОГОВОРИЈА НАЧЕЛАТА НА ИДНАТА ВЛАДА Договорени се начелата на идната влада помеѓу СДСМ и ДУИ. Попладнево од работните групи на двата тима ...
| | прочитана: 74742 | веќе видена

Пехчево е единствениот град во Македонија, во кој во моментов нема ниту еден активен случај со коронавирус.Според податоците, најмногу заболени има во Скопје ...
сите 377 | | | прочитана: 33899 | веќе видена

АД МЕПСО со цел објективно и целосно информирање на јавноста, во врска со најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика за утврдување на тарифите на ...
сите 13 | | | прочитана: 8672 | веќе видена

Меѓу стотиците нови документи кои се однесуваат на Ѓорче Петров, во Истанбул своевремено беше откриено и едно писмо од април 1903 година кое сведочи за пат на ...
| | прочитана: 7836 | веќе видена

КОНСТИТУИРАН НОВИОТ СОСТАВ НА СОБРАНИЕТО Со 116 гласови – ЗА, и без ниту еден ПРОТИВ и ВОЗДРЖАН, Собранието ги верификуваше мандатите на новите 120 пратеници. ...
| | прочитана: 5346 | веќе видена

Нови 200 случаи на КОВИД-19, 15 оздравени и четири починати лица, е билансот што го регистрира вчера Министерството за здравство. Според податоците, по Скопје, ...
сите 8 | | | прочитана: 2905 | веќе видена

Вчера во 09.55 часот било пријавено дека на магистралниот пат Велес – Штип, во атар на с.Три чешми, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило ...
сите 11 | | | прочитана: 2532 | веќе видена

Полициски службеници од СВР Штип синоќа при контрола на регионалниот пат Радовиш – Штип откриле 94 мигранти кои биле превозувани во товарно моторно возило. ...
сите 16 | | | прочитана: 2106 | веќе видена

Нови 75 случаи позитивни на коронавирусот вчера беа регистрирани од направени 830 тестирања. Во претходното деноноќие беа регистрирани и пет смртни случаи, а ...
сите 14 | | | прочитана: 2052 | веќе видена

На патот Радовиш-Штип пред два дена беа откриени 94 мигранти во камион, во истиот регион неодамна во еден ден беа откриени 95 мигранти, а речиси секојдневно ...
сите 2 | | | прочитана: 2052 | веќе видена

ПО ПОВОД ИЛИНДЕН ПОЛИТИЧАРИТЕ УПАТИЈА ПОРАКИ ЗА СПЛОТЕНОСТ Премиерот Оливер Спасовски денеска од прославата на Илинден во Скопје, изјави дека се слави Денот на ...
| | прочитана: 1594 | веќе видена

Евентуалното полошо сценарио со вирусот Ковид-19 наесен би значело поголема концентрација на луѓе во затворени простории, дополнителен број на заболени од ...
сите 13 | | | прочитана: 1291 | веќе видена

И покрај податокот дека неколку дена по ред имаме помалку од 10% инфицирани од бројот на спроведени тестови, Македонија и натаму се наоѓа на врвот во Европа ...
сите 11 | | | прочитана: 1228 | веќе видена

1 Луѓе, има драматичен пресврт во случајот „Мавровка“. Замислете, МВР имало докази кои се основа за сомневања кој е можниот сторител за дивоградбата што веќе ...
| | прочитана: 1135 | веќе видена

Организацијата на работодавачи, предводена од претседателот Ангел Димитров, повика што е можно побргу да се формира Влада заради носење на нов сет антикризни ...
сите 17 | | | прочитана: 708 | веќе видена

Политичарите да дадат пример, а не провокации со навреди и говор на омраза. Ова го порачуваат правници и комуниколози по пцостите на пратеникот Димитар Апасиев ...
сите 3 | | | прочитана: 621 | веќе видена

За градежните работници летниот период е времето кога се работи со полна пареа. Иако температурите се високи, па во одредени периоди сме жртви и на ...
сите 5 | | | прочитана: 434 | веќе видена

next