Во оваа тешка ситуација во која се најде целата планета, компанијата Фруктал заедно со својот партнер во Македонија, компанијата „Кола“ одлучи да им помогне на ...
сите 5 | | | веќе видена

СДСМ предложи политичките партии да се откажат од буџетските средства за нивните партии во полза на борбата против ширењето на корона вирусот во нашата земја. ...
| | веќе видена

Заразена е медициска сестра од Куманово која патувала и била вработена на Клиниката за пулмологија, а која била во резервниот тим на Инфективна, вчера добила ...
| | веќе видена

Во врска случајот во Охридската болница, министерот за здравство Филипче истакна дека таму е завршен увидот од Државниот санитарен и здравствен инспекторат, ...
сите 21 | | | веќе видена

Дваесет и шестгодишниот Христијан Митев од Штип е во градот Куско во Перу. Штипјанецот што сам го истражува светот е заглавен во овој град, а поради пропуст, ...
сите 8 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. ГРАНИЧНИ ПРЕМИНИ: За македонски државјани се затворени сите гранични премини ...
| | веќе видена

МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ Е ПОДИГНАТО ПРЕД СЕДИШТЕТО НА НАТО ВО БРИСЕЛ Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека и посакуваат добредојде на Македонија ...
сите 4 | | | веќе видена

Договорите на патронажните сестри ќе се продолжат бидејќи има предвидено средства во Фондот за здравствено осигурување, кажа денеска на пресконференција, ...
сите 27 | | | веќе видена

Десетина сточари од село Негрево кои се меѓу последните кои останале да се занимаваат со сточарство се наоѓаат пред тежок предизвик. Немаат пласман за ...
сите 3 | | | веќе видена

До крајот на неделава ќе бидат поделени шест илјади заштитни маски на медицинските лица во државата благодарение на екипата од иницијативата, на чело со ...
сите 7 | | | веќе видена

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
сите 8 | | | веќе видена

Над половина милион евра, шест општини преку нивните јавни претпријатија потрошија за набавки на машини за чистење на улици од компанијата „Брако“ од Велес, ...
сите 2 | | | веќе видена

Професорот по интерна и ургентна медицина на Факултетот за медицински науки при Универзитетот “Гоце Делчев“, во Штип, доктор Андон Чибишев, во интервју за ...
сите 4 | | | веќе видена

next