Во последните 24 часа се направени 3.610 тестирања, а регистрирани се 949 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 357, Битола – 85, Куманово – 69, Прилеп – 43, ...
сите 344 | | | прочитана: 19668 | веќе видена

Петтиот сет на економски мерки за спас на стопанството и граѓаните во оваа ковид криза има големо значање за економијата. Се со цел да се надмине оваа криза, ...
сите 3 | | | прочитана: 13378 | веќе видена

Нарко картелот Заеви веќе неколку дена молчи и се обидува да го покрие случајот каде што со дрога од над 800.000 евра беа фатени блиски луѓе на Заеви и СДСМ. ...
сите 9 | | | прочитана: 6741 | веќе видена

Во чест на одбележувањето на денешниот празник 8 Април-Меѓународниот ден на Ромите, кога се слават историјата и културата на Ромите, пред зградата на Владата е ...
сите 21 | | | прочитана: 5927 | веќе видена

Вечерва во „Заспиј ако можеш“ во Алфа телевизија гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој истакна дека вредно да се постави прашање е ...
сите 5 | | | прочитана: 3841 | веќе видена

Филипче е виновен за хаосот во здравството, имаме 4.100 починати, двојно повеќе отколку што Филипче тврдеше дека ќе се заразат во цела пандемија Филипче е ...
сите 5 | | | прочитана: 2698 | веќе видена

Од МВР тврдат дека со самото присуство на униформираните полициски службеници на позорните реони е зголемена безбедноста на граѓаните, намалени се нарушувањата ...
сите 15 | | | прочитана: 2399 | веќе видена

Во штипскиот ковид - центар од денеска се става во функција нов резервоар, кој има капацитет за 20 тони течен кислород, за пациентите кои се сместени во ...
сите 12 | | | прочитана: 2009 | веќе видена

Заев за една година исплатил 350 илјади евра за хонорарци, а можел да купи 7 болнички возила. Овие 350 илјади евра да се потрошеа на болнички возила, можеби ќе ...
сите 9 | | | прочитана: 1574 | веќе видена

МЛАДИ ЛУЃЕ РАЗВИВААТ ТЕШКА КЛИНИЧКА СЛИКА Во Клиничката болница во Битола почина 19-годишна девојка која била суспектна на Ковид-19, а директорката д-р. ...
| | прочитана: 1542 | веќе видена

За сите три вакцини против ковид – Фајзер, Спутник В и Астра-Зенека – кои моментно се даваат во земјава, досега граѓаните и лекарите не пријавиле случај на ...
сите 2 | | | прочитана: 742 | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На ...
сите 3 | | | прочитана: 467 | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по денешната изјава, одговарајќи на новинарско прашање, како ја коментира и оценува акцијата во врска со нарко ...
сите 6 | | | прочитана: 343 | веќе видена

Во повеќе градови низ Македонија се градат социјални згради, а становите ќе бидат наменети за ранливите групи. Станува збор за 32 згради, со околу 2.000 ...
сите 2 | | | прочитана: 163 | веќе видена

Околу 800 вреќи со отпад собраа вработените на штипското комунално претпријатие „Исар” покрај локалниот пат кој води до депонијата „Трештена Скала”. Директорот ...
| | веќе видена

Амбасадорот Дејвид Гир, шеф на Делегацијата на Европската Унија ќе ја отвори денешната онлајн дебатата „Предизвиците за родовата еднаквост во процесот на ...
сите 3 | | | веќе видена

next