Во време на најголема економска и енергетска криза Владата предводена од СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат навремени мерки за заштита на граѓаните ...
сите 17 | | | прочитана: 9682 | веќе видена

Во Берово утрово е најстудено, три степени, а најтопло е во Дојран, 12 степени. Како што соопшти УХМР, до 8:30 часот четири степени се измерени во Лазарополе, ...
сите 30 | | | прочитана: 2354 | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 7 | | | прочитана: 1212 | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 3 дена направени се 976 тестови, а регистрирани се 108 нови случаи на КОВИД-19.Во Скопје – 83, Прилеп ...
сите 131 | | | прочитана: 1205 | веќе видена

Пропадна и вториот тендер за воведување јавен градски превоз во Општина Штип, информираше сообраќајниот инспектор во Општина Штип, Оливера Блажева. На вториот ...
сите 2 | | | прочитана: 1157 | веќе видена

Новиот ангиограф поставен во Специјализираната болница за превенција, лекување и рехабилитација на кардиоваскуларни заболувања „Свети Стефан“ во Охрид е ...
| | прочитана: 397 | веќе видена

СДС лажеше дека ќе направи 550 километри автопат и 1100 километри регионални патишта, за сега да се фали со 70 милиони за локални патишта. 5 ипол години како ...
сите 7 | | | прочитана: 290 | веќе видена

На факултетите во состав на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ – Скопје, со организирање на први академски часови, денеска симболично беше означен почетокот ...
сите 5 | | | прочитана: 236 | веќе видена

Патиштата се катастрофа. Патарините се скапи, ама барем патиштата да се добри. Од дупките страдаат возилата, а и работното време ни се одолговлекува, велат ...
сите 20 | | | прочитана: 184 | веќе видена

​​​​​Дирекцијата за технолошко индустриски развојни зони го смета за штетен предлогот на потпретседателот на ВМРО – ДПМНЕ Александар Николовски за кратење на ...
сите 4 | | | прочитана: 183 | веќе видена

Политичката нестабилност во Бугарија извесно е дека ќе продолжи и по последните парламентарни избори, четврти по ред во рок од 18 месеци. По тесната победа на ...
| | прочитана: 161 | веќе видена

Во рамки на настанот под слоганот „Цивилната заштита помеѓу институциите и граѓаните“, во организација на Дирекцијата за заштита и спасување денеска беше ...
сите 7 | | | прочитана: 152 | веќе видена

Предизвиците со кои се соочуваат лицата со попреченост и можностите за унапредување на нивниот живот беа тема на денешната средба на министерката за труд и ...
сите 4 | | | веќе видена

Фондот за иновации и технолошки развој денеска го објави предизвикот за воспоставување лабаратории за истражување, креирање и иновативност – MAKERSPACE, преку ...
сите 2 | | | веќе видена

Започна депопулизацијата и еутанизацијата на свињи во Карбинско-штипскиот регион поради болеста африканска чума. Од појавата на првиот случај во земјава, ...
сите 2 | | | веќе видена

Мерките преземени за подобрување на енергетската ефикасност на домовите и замената на старите грејни тела и шпорети со нови во над 120 домаќинства во населбата ...
сите 7 | | | веќе видена

next