Со насолзени очи, но и револт, родители и роднини на загинатите во автобуската несреќа кај Ласкарци, по четири години, бараат виновниците да одговараат. ...
сите 4 | | | веќе видена

Почна партерно и хортикултурното уредување на влезовите на станбените згради на улицата „Карл Маркс“ во Штип. Екипите на јавно претпријатие „Исар“ поставија и ...
сите 12 | | | веќе видена

Владејачкиот СДСМ и нејзиниот лидер и премиер, Димитар Ковачевски, денеска продолжуваат со „Силно и одлучно кон иднината“ низ источна Македонија. Говорници на ...
| | веќе видена

Центарот за култура „Ацо Шопов“- Штип со богата програма за публиката ќе одбележи 99 години од раѓањето на великанот и патронот на институцијата, Ацо Шопов. ...
| | веќе видена