НЕМА ПОВЕЌЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС Владата пресече – од полноќ нема полициски час. Владата го укинува ограничувањето на движењето на граѓаните и почнувајќи од полноќ, ...
| | прочитана: 9173 | веќе видена

Од денеска целосно се укина полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 13 | | | прочитана: 7074 | веќе видена

За македонскиот јазик и идентитет не разговараме и воопшто не е на маса. Разговараме за португалскиот предлог којшто доаѓа од Португалија како претседавач со ...
сите 10 | | | прочитана: 6436 | веќе видена

Последните два часа од состанокот ги посветивме на Гоце Делчев. Дискутиравме од аспект на тоа каков е пристапот со кој треба да се направи текст за Гоце Делчев ...
сите 2 | | | прочитана: 6360 | веќе видена

Жител на Штип е пронајден мртов во близина на штипското село Чардаклија, соопшти полицијата. Според СВР Штип, во 23:41 часот било пријавено оти во место викано ...
сите 33 | | | прочитана: 3365 | веќе видена

Продолжува периодот на променливо и нестабилно време. Како што најави УХМР, попладнево повторно се очекуваат врнежи, грмежи и засилен ветер, а така ќе биде и ...
сите 8 | | | прочитана: 3173 | веќе видена

Георге Хаџи и икона на романскиот фудбал. Најдобриот во историјата на таа земја. Затоа секогаш кога ќе каже нешто неговиот збор се уважува. Па така деновиве ...
| | прочитана: 2400 | веќе видена

Нема ниту еден починат ковид-пациент во претходното деноноќие, првпат по 10 месеци, а регистрирани се и само осум новозаразени од 3068 тестирања и девет ...
сите 11 | | | прочитана: 2049 | веќе видена

Податоците за остварената наплата на патарините во првите месеци од годинава ни даваат за право да бидеме оптимисти дека не само што ќе се вратат приходите ...
сите 5 | | | прочитана: 1227 | веќе видена

Поради штрајк кај клучката Три Чешми, сообраќајот на автопатот Миладиновци – Штип е во прекин за сите видови возила, информира АМСМ. Возилата се пренасочуваат ...
сите 23 | | | прочитана: 702 | веќе видена

Драмскиот ансамбл од струмичкиот центар за култура повторно излезе на протест. Овој пат нивните прашања и барања ги испратија од пред просториите на основното ...
| | прочитана: 559 | веќе видена

На 19 Јуни