Штип арт активистите денеска спроведоа нова акција насловена како „Зебра крадец“. Поставија картонски панели на раскрсници во Штип со дизајн, зебра која ...
сите 6 | | | веќе видена

После две години без базен, штипјани повторно ќе можат да уживаат во водните спортови, благодарение на ново изградениот Аква парк. Ресортот се простира на ...
| | веќе видена