Деветтиот Филозофски Филмски Фестивал (ФФФ) вечер и утре ќе заврши со sпецијалните проекции на филмовите добитници на „Златен був“ од жирито и публиката во ...
сите 5 | | | веќе видена

Драган Миташев од Штип веќе 15 години живее и работи во Кина како македонски промотер.Моментално Драган е во Нингбо, град во североисточниот дел на ...
сите 2 | | | веќе видена

Утринава, во близина до местото Долни Балван на магистралниот пат Штип – Пробиштип, излетало возило во нива – објави порталот дневно.мк. Се работи за автомобил ...
| | веќе видена