Актуелниот капитен на штипска Брегалница и поранешен македонски репрезентативец, Даниел Мојсов се најде во најдобриот тим во историјата на новосадска ...
| | веќе видена

Љубителите на фудбалот во Велес можат да здивнат. Иако многумина ја предвидуваа црната судбината на нивниот миленик Борец, како и онаа на Ренова, многу работи ...
| | веќе видена

Агенцијата за млади и спорт, со поддршка од мисијата на ОБСЕ во Скопје, УНДП и УНФПА, по повод Неделата на младите кој почнува од денес 8 август до 12 август, ...
| | веќе видена

Брегалница со 2-1 победи на гостувањето кај Академија Пандев, Силекс со 2-0 славеше над Работнички во рамките од првото коло во Првата македонска фудбалска ...
сите 14 | | | веќе видена

Најдобриот македонски фудбалер за 20 век, Дарко Панчев во интерју за хрватски „ Индекс “ зборува за состојбите во македонскиот фудбал и причините за успесите ...
сите 2 | | | веќе видена

Поранешни членови на ватерполо клубот Вардар од Скопје и на 8 Ноември од Штип со ревијални натпревари сакаат да го популаризираат овој спорт меѓу младите. ...
| | веќе видена