Се чини како никогаш досега во самостојна Македонија се градат или реконструираат стадиони, трибини, потоа се градат или реконструраат терени, се поставуваат ...
| | веќе видена

Иако во саботата во Штип беше одржано годишното Собранието на Одбојкарската федерација на Македонија, сепак полемиките околу истото продолжуваат и денеска . ...
сите 13 | | | веќе видена

Експедицијата на штипските “сини“ веќе неколку денови се наоѓа во Пехчево, каде под водство на тренерот Добринко Илиевски ја одработува првата фаза од летните ...
сите 5 | | | веќе видена