На денешен ден - 16 јануари 16 јануари 2019 1547.- Кнезот Иван Четврти, во историјата познат како Иван Грозни, во Москва бил крунисан за руски цар. За време ...
сите 3 | | | веќе видена

Гума се запали под нашето седиште. Се слушна како пукна, а потоа видовме оган. Брзо излеговме од автобусот и ги извадивме куферите. Во возилото останаа некои ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Општина Центар мажите и жените се најрамноправни, додека најголема родова нееднаквост има во Студеничани , покажуваат податоците на Реактор – Истражување во ...
| | веќе видена