Неизоставен дел од репертоарот се и Македонско девојче, Јовано, Јованке, Со маки сум се родила... Пере Јованов е веќе дел од урбаниот пејзаж на Токио. Седнат ...
сите 2 | | | веќе видена

Деветииот Филозофски Филмски Фестивал (ФФФ) трета година по ред традиционално ќе заврши со Специјалните проекции на филмовите добитници на „Златен був“ од ...
сите 5 | | | веќе видена

Драган Миташев од Штип веќе 15 години живее и работи во Кина како македонски промотер.Моментално Драган е во Нингбо, град во североисточниот дел на ...
сите 2 | | | веќе видена

Оваа година е неизвесно дали нашите сограѓани ќе се рекреираат во импровизиран базен, во кој демне сериозна опасност од болести или несреќи, или за прв пат ...
| | веќе видена

Утринава, во близина до местото Долни Балван на магистралниот пат Штип – Пробиштип, излетало возило во нива – објави порталот дневно.мк. Се работи за автомобил ...
| | веќе видена

 „Локалните инвеститори во недвижности сè уште го практикуваат својот „домашен есап“, додека странските инвеститори прават сериозни истражувања за ...
| | веќе видена

Студентите на Земјоделски факултет првпат учествуваа на еден од најголемите и најмасовни студентски натпревари „Агрономијада“, кој оваа година се одржа во ...
| | веќе видена