На Третата балканска конференција на наставниците од екс-ју (ноември, Белград) беа избрани девет наставници и професори од основно, средно и високо образование ...
| | веќе видена

Минатиот викенд по шести пат во Штип се одржа трка во планинско трчање „Струмина треил”. Патеката е со должина од 18 км, со старт од СОУ „Јане Сандански” до ...
сите 3 | | | веќе видена

Овој текст е дел од серијалот “ФИТР грантови” во кои што ги контактиравме фирмите кои имаат ИТ решенија на последнитe повици за грантови на ФИТР. Идејата зад ...
| | веќе видена