По повод Денот на сесловенските просветители Свети Кирил и Методиј, Педагошкиот факултет „Св. Климент Охридски“ во Скопје денеска организираше прв поетски ...
сите 19 | | | прочитана: 428 | веќе видена

Најмногу дожд до 20 часот е наврнат во Штип, каде според мерењата на УХМР се регистрирани 84 литри на метар квадратен. Поголеми количества врнежи имало и во ...
сите 29 | | | прочитана: 2318 | веќе видена

– Градежниот дел е целосно завршен. Завршниот слој асфалт се става на првиот од двата тунела и до 17 часот попладне треба да се заврши комплетно со ...
сите 57 | | | прочитана: 210 | веќе видена

Сите девет лица обвинети за насилството во Собранието ја признаа вината. Обвинетиот Ангеле Зафировски од Штип познат кака Бате Геле, денеска прво ја негираше ...
сите 2 | | | прочитана: 270 | веќе видена

Случаите покренати од страна на СЈО се темелат на невистини и манипулации и имаат за цел политички прогон за раководството на партијата и мое лично, а со цел ...
сите 57 | | | прочитана: 14897 | веќе видена

Градежната компанија Бетон АД Штип има многу неповолен прв квартал од годинава кој во споредба со истиот квартал од 2016-та е значително полош со огромен пад ...
сите 2 | | | прочитана: 2429 | веќе видена

Молк од компанијата Синохидро по истрагата што ја отвори СЈО за изградбата на двата автопати. По сомнежите дека е наместен изборот на компанијата која ќе ги ...
сите 36 | | | прочитана: 329 | веќе видена

Според доказите до кои дошла истрагата,претседателот на ВМРО-ДПМНЕ од 2009 до 2015 година спротивно на законските одредби овозможил финансирање на партијата, ...
сите 3 | | | прочитана: 7687 | веќе видена

Kонсументи на „живи луѓе“ Познатата партиска активистка, бивша пратеничка и актерка Софија Kуновска, своевремено остро ги критикуваше своите сопартијци кои ...
сите 5 | | | прочитана: 4680 | веќе видена

Новата реформска Влада ќе изгради модерна и безбедна патна инфраструктура според сите законски и современи процедури во интерес на граѓаните на Македонија – ...
сите 8 | | | прочитана: 885 | веќе видена

ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците ...
сите 8 | | | веќе видена

Работни места за во банкарскиот сектор, машинската индустрија, прехранбената, програмери, занаетчии, но обуки од образовни и кариерни центри да можат да ...
сите 15 | | | прочитана: 268 | веќе видена

Летен саем на книгата

Македонската асоцијација на издавачи во рамките на своите заложби за популаризација на книгата и културата на читање, продолжува со своите активности. Првиот ...
 • Ramstore Mall - Skopje
 • 10:00:00 , 23 Мај, 2017 до 22:00:00 , 28 Мај, 2017
 • Македонска асоцијација на издавачи
 • 698 доаѓаат, 1151 можеби
 • Раце Горе "Pop-Up Shop"

  || Втората достава од колекцијата Пролет/Лето '17 е спремна, па решивме да направиме дводневен "Pop-Up Shop" во местото каде што пред 3 години започна сe @ ...
 • Concept 37, Skopje
 • 13:00:00 , 23 Мај, 2017 до 17:00:00 , 24 Мај, 2017
 • Раце Горе
 • 96 доаѓаат, 176 можеби
 • Клеопатра - Балетски спектакл / Cleopatra - Ballet

  \\\ English bellow \\\ КЛЕОПАТРА Балет Солисти, балетски ансамбл, оркестар и хор на Македонска опера и балет Бисера Чадловска - диригент, Василиј Медведев ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 20:00:00 , 26 Мај, 2017 до 23:00:00 , 26 Мај, 2017
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet
 • 45 доаѓаат, 191 можеби
 • Титов Врв 2017

  ДПС Трансверзалец ќе се приклучи на традиционалното искачување на највисокиот врв на Шар Планина, Титов Врв (2.747 м), манифестација во организација на ПК ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 08:00:00 , 27 Мај, 2017 до 20:00:00 , 28 Мај, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 78 доаѓаат, 357 можеби


 • На 24 Мај