Актуелниот капитен на штипска Брегалница и поранешен македонски репрезентативец, Даниел Мојсов се најде во најдобриот тим во историјата на новосадска ...
| | веќе видена

Љубителите на фудбалот во Велес можат да здивнат. Иако многумина ја предвидуваа црната судбината на нивниот миленик Борец, како и онаа на Ренова, многу работи ...
| | веќе видена

Брегалница со 2-1 победи на гостувањето кај Академија Пандев, Силекс со 2-0 славеше над Работнички во рамките од првото коло во Првата македонска фудбалска ...
сите 14 | | | веќе видена

Најдобриот македонски фудбалер за 20 век, Дарко Панчев во интерју за хрватски „ Индекс “ зборува за состојбите во македонскиот фудбал и причините за успесите ...
сите 2 | | | веќе видена