Градежен работник вчера паднал од скеле на третиот кат од објект во изградба во Штип. Несреќата се случила во населбата „8 Ноември“, од каде што работникот со ...
сите 16 | | | веќе видена

Директорот на Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) Јован Деспотовски очекува до крајот на процесот на првиот и вториот бран 75 до 80 компании да ...
сите 4 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 4 | | | веќе видена

Додека македонските власти го бараат по меѓународна потерница, бегалецот Игор Спасов, кој издржуваше казна затвор за убиството на Мартин Нешковски, се наоѓа во ...
сите 9 | | | веќе видена

Во рамките на проектот „Транспарентност и отчетност во финансирањето на високото образование и науката во РСМ“, Независниот академски синдикат (НАкС) спроведе ...
сите 2 | | | веќе видена

За две и пол години сум одработил и 20 пати повеќе од вредноста колку што сум примил, вели Мирослав Грчев советник во Владата на Заев, за кого порталот Фактор ...
сите 2 | | | веќе видена

Сончево со умерена облачност, по одделни котлини со утринска магла. Повеќе облачност ќе има во источните делови каде ќе има и повремен дожд. Ваква е прогнозата ...
сите 16 | | | веќе видена

Македонските научници не знаат што точно се случува со климата во земјава. Климатските сценарија за Македонија не се ажурирани, ниту детално разгледани од ...
| | веќе видена

За дваесет дена прикажување „Врба“ ги собори рекордите на гледаност. Филмот досега го видоа повеќе од 20.000 илјади гледачи во кината „Синеплекс“ и „Милиниум“ ...
сите 7 | | | веќе видена

Скопје, 21. ноември 2019 (ИНПРЕС) – Македонското Собрание со 68 гласа „за” денеска го изгласа Предлог-законот за гаранција на државата на обврските по ...
сите 18 | | | веќе видена

next