Во светот на музиката е од многу мал, откако знае за себе, но музичкото образование го започнал на шест години.Во основното музичко училиште во Куманово свирел ...
| | веќе видена

Денеска во Скопје се одржа ждребувањето за редоследот на песни во двете полуфинални вечери од овогодинешното издание на „Макфест“. Познатиот фестивал на ...
сите 38 | | | веќе видена

Во изминатите две недели, во Белград, во организација на д-р Зорица Мариќ, интернационален супервизор и РЕБТ психотерапевт, директор на РЕБТ Центар во Белград, ...
сите 4 | | | веќе видена

Северина која викендов беше во Македонија прво објави дека во Штип добила големо изненадување во хотелот во кој престојува, рози со чоколади и вино, а сега ...
сите 5 | | | веќе видена

Скопје Мериот хотел ја продолжува својата соработка со СОС Детско село преку проектот “You eat, we give”, каде што со секое купено главно јадење во текот на ...
сите 5 | | | веќе видена