Од ланската година премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче, речиси секојдневно, најавуваат дека се обезбедени вакцини од разни извори, а ...
сите 8 | | | прочитана: 388 | веќе видена

Сценаристката Александра Миланова смета дека без разлика колку и како работи човек, ако нема верба дека ќе успее, тогаш никогаш нема да успее. На почетокот ѝ ...
| | веќе видена

Со познатиот хит на дуото „Hurts“, „Illuminated“, младите штипјани Панче Касапски и Никола Давидовски ја остварија својата прва музичка соработка. Со оваа ...
| | веќе видена

Фестивалскиот одбор на републичкиот литературен детски фестивал „Ракатки “ известува дека од вкупниот број пријавени творби на конкурсот „Ракатки – 2021“ ...
| | веќе видена

Професионализација на уличните танци и култура, обезбедувајќи структуриран, долгорочен процес за едукација на младите и обезбедувајќи можност за издигнување на ...
сите 3 | | | веќе видена