Филипче е виновен за хаосот во здравството, имаме 4.100 починати, двојно повеќе отколку што Филипче тврдеше дека ќе се заразат во цела пандемија Филипче е ...
сите 5 | | | веќе видена

Вечерва во „Заспиј ако можеш“ во Алфа телевизија гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој истакна дека вредно да се постави прашање е ...
сите 5 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по денешната изјава, одговарајќи на новинарско прашање, како ја коментира и оценува акцијата во врска со нарко ...
сите 6 | | | веќе видена

Во штипскиот ковид - центар од денеска се става во функција нов резервоар, кој има капацитет за 20 тони течен кислород, за пациентите кои се сместени во ...
сите 12 | | | веќе видена

Статистички со најстара популација, а се уште со само еден Дом за згрижување на постари лица во Берово. Источниот регион се уште чека на изградба на објекти во ...
| | веќе видена

Петтиот сет на економски мерки за спас на стопанството и граѓаните во оваа ковид криза има големо значање за економијата. Се со цел да се надмине оваа криза, ...
сите 3 | | | веќе видена

Во повеќе градови низ Македонија се градат социјални згради, а становите ќе бидат наменети за ранливите групи. Станува збор за 32 згради, со околу 2.000 ...
сите 2 | | | веќе видена

Годишниот извештај на Амнести Интернешнл за состојбата со човековите права во 2020 забележува влошување речиси секаде во светот, во Македонија се посебно ...
сите 2 | | | веќе видена

Заев за една година исплатил 350 илјади евра за хонорарци, а можел да купи 7 болнички возила. Овие 350 илјади евра да се потрошеа на болнички возила, можеби ќе ...
сите 9 | | | веќе видена

38.000 хонорар за Ивана Митрова, инаку блиска на Драги Рашковски? Ајде нека бидат транспарентни до крај, дали е ова истата Ивана Митрова што беше секретарка на ...
сите 2 | | | веќе видена

МЛАДИ ЛУЃЕ РАЗВИВААТ ТЕШКА КЛИНИЧКА СЛИКА Во Клиничката болница во Битола почина 19-годишна девојка која била суспектна на Ковид-19, а директорката д-р. ...
| | веќе видена

next