Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва гостуваше во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 каде што ја повика Владата и здравствените власти да се ...
сите 2 | | | веќе видена

Според неофицијалните податоци, откако во петокот до пред 21 часот не е објавен сѐ уште пресекот на дневно ниво, во изминатите 24 часа се регистрирани 1.273 ...
| | веќе видена

Бугарија е наш сосед, членка на Европската унија и треба да биде наш пријател и поддржувач за влезот во ЕУ, а не да става вето и блокада на преговорите и да го ...
| | веќе видена

Мицкоски стои на страната на вирусот и нанесува штета со црната кампања против здравствениот систем, соопштува денеска владејачкиот СДСМ, во врска со борбата ...
сите 9 | | | веќе видена

Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ зборуваше за целата ситуациија во државата поврзана со КОВИД-19 и ...
сите 4 | | | веќе видена

На 24-тиот состанок на Владата на Република Македонија, од 120,6 милиони денари наменети за 15 капитални проекти во општините, не беше одобрен ниту еден проект ...
сите 48 | | | веќе видена

Споменот на нивните животи денес се отфрла како неважен статистички податок, во обид да се - што ? Нејасно е. Јасно е само дека од неукост, неинформираност, ...
| | веќе видена

Во Министерството за внатрешни работи, инфицирани со коронавирус се 344 вработени. Сите инфицирани се од различни организациски единици при министерството. ...
сите 4 | | | веќе видена

Поради здравствени проблеми кај неколку наставници во ОУ „Ванчо Прќе“ во Штип, ученици од шест паралелки од прво и трето одделение со повеќе од 100 ученици кои ...
| | веќе видена

„Сопственото производство на храна е од голема важност за секоја држава. Кризата со пандемијата на корона вирусот го покажа тоа. Во таа насока се и заложбите ...
сите 14 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 836 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот. По ...
сите 120 | | | веќе видена

next